
Audyt energetyczny w programie Czyste Powietrze – co warto wiedzieć?
Program "Czyste Powietrze" jest programem, który ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez wsparcie finansowe dla działań zmniejszających emisję zanieczyszczeń i zwiększających efektywność energetyczną budynków. Jednym z kluczowych etapów uzyskania dofinansowania z programu jest przeprowadzenie audytu energetycznego, który pozwala na dokładne określenie potencjału termomodernizacyjnego budynku oraz zgodności jego parametrów technicznych z wymogami programu.

Rozliczenie fotowoltaiki - jak działa i co warto wiedzieć?
Energia słoneczna już na dobre zagościła na dachach polskich domów, firm i gospodarstw rolnych. Fotowoltaika, która jeszcze kilka lat temu była nowinką technologiczną dostępną dla nielicznych, dziś jest jedną z najczęściej wybieranych form inwestycji w OZE.

Audyt energetyczny w programie “Czyste Powietrze”
Nowy regulamin programu Czyste Powietrze wprowadza wiele zmian. Jedną z istotniejszych są zmiany dotyczące AUDYTU ENERGETYCZNEGO.

Dofinansowania do fotowoltaiki w 2025 roku
Instalacja paneli fotowoltaicznych w 2025 roku to dobry sposób na obniżenie kosztów energii, a także wkład w poprawę jakości środowiska. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na fotowoltaikę z różnych źródeł, od państwowych programów po dotacje dla rolników czy firm. Poniżej przegląd najważniejszych programów oraz informacji o tym, jak skorzystać z dostępnych dotacji.

Koszty kwalifikowane oraz maksymalny poziom dofinansowania w programie Czyste Powietrze
Do dofinansowania w ramach Programu kwalifikowane są koszty: urządzeń, materiałów i usług umieszczone w Załączniku nr 2 do Programu. Załącznik zawiera także maksymalne kwoty dotacji i minimalne wymagania techniczne dla poszczególnych kosztów kwalifikowanych. W przypadku pomp ciepła oraz kotłów na pellet drzewny o podwyższonym standardzie i kotłów zgazowujących drewno o podwyższonym standardzie, do dofinansowania kwalifikują się wyłącznie urządzenia znajdujące się na liście ZUM12, w przypadku wyboru pozostałych urządzeń i materiałów kwalifikowanych w ramach Programu, rekomendowane jest wykorzystywanie listy ZUM.

Czyste Powietrze w 7 krokach. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze w 2025 roku?
Mimo że program Czyste Powietrze działa już od lat i skorzystało z niego tysiące Polaków, to ostatnia zmiana dostarcza wielu pytań. Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze w 2025 roku? Czyste Powietrze w 7 krokach.

Start "nowego" Czystego Powietrza
Dzisiaj, tj. 31.03.2025 r. rusza nabór wniosków w nowej odsłonie programu Czyste Powietrze. NFOŚiGW utrzymuje, że dzięki reformie program ukierunkowano na pomoc osobom szczególnie narażonym na ubóstwo energetyczne, uszczelniono zasady dofinansowań, wzmocniono rolę gmin w programie przez powierzenie im roli operatorów.

Program Czyste Powietrze w 2025 roku - nowy regulamin, nowe zasady.
W dniu 31 marca 2025 r. ma ruszyć nabór wniosków do programu Czyste Powietrze. Na stronie programu pojawił się długo wyczekiwany regulamin. Czy program Czyste Powietrze w 2025 roku spełni pokładane w nim oczekiwania?

Nowe zasady programu Czyste Powietrze
Jak zapowiedział NFOŚiGW 31 marca 2025 r. ruszy nabór wniosków w zawieszonym programie Czyste Powietrze. Program ma być ukierunkowany na pomoc osobom szczególnie narażonym na ubóstwo energetyczne. Nowe zasady programu Czyste Powietrze to m.in. uszczelnione zasady dofinansowań i wzmocniona rola gmin w programie przez powierzenie im roli operatorów.